Киевский академический театр на Липках: добавить событие
10 из 10
1 голос
13 1

театр

Киевский академический театр на Липках / Київський академічний театр на Липках

Киев, ул. Липская, 15/17
(044) 253-62-19
   Історія Київського академічного театру юного глядача на Липках розпочалась прем’єрою вистави - "Мауглі" за Р. Кіплінгом 8 листопада 1924 року. Засновниками театру були видатні митці Олександр Соломарський та Ірина Дєєва саме завдяки їхній ініціативі, що трималась лише на ентузіазмі і підкріплювалась несамовитим бажанням був створений новий театр – театр для дітей.
   З 1954 року театр юного глядача розташувався в історичному місці Києва - в районі Липок на Печерську. Приміщення театру на Липках сучасне і зручне, з двома сценами та глядацькими залами на 408 та на 80 місць. У 2004 році театру було присвоєно статус "Академічного".
   В різні часи з театром співпрацювали найвидатніші майстри українського мистецтва - А. Бучма, В. Татлін, А.Лундін, В.Вільнер, К. Кошевський, Б.Вершилов, М. Фореггер, Меллер, навіть К.Станіславський, який брав участь у постановці "Синього птаха" М.Метерлінка.
   В різні періоди в театрі працювали такі режисери, як О.Соломарський, а далі О.Барсегян, Д.Чайковський, В.Пацунов, В.Судьїн, М.Мерзлікін, В.Бугайов, художник М.Френкель крок за кроком вивели театр на найвищий ступінь удосконалення професіоналізму, що було позначено новаторськими та експериментальними пошуками, знахідками і відкриттями.
   З 1991 року і по сьогодні художній керівник театру – народний артист України Віктор Гирич. Він є провідним фахівцем постановок для дітей, режисером, який знає дитячу психологію і вибудовує виставу таким чином, щоб дитина отримала сильні емоційні враження, щоб вистава провокувала її потребу в співчутті та пробуджувала інтерес до мистецтва. Він використовує в своїх постановках сучасні стилі і напрямки, синтезуючи зовнішню яскравість та ефектність з глибоким внутрішнім інтелектуальним, емоційним та духовним наповненням вистави. Режисер звертається до різних за віком глядачів - і маленьких, і дорослих, апелюючи до тем всепереможної сили любові, добра і людяності за допомогою казки, трагедії, фарсу, мюзиклу.
   Театр на Липках прагне бути почутим своїм глядачем, і саме тому говорить про вічне на одній мові з молоддю, використовуючи в своїх постановках сучасні стилі і напрямки, синтезуючи зовнішню яскравість та ефектність з глибоким внутрішнім інтелектуальним, емоційним та духовним наповненням вистави.
   Кожного року до театру на роботу приходять молоді талановиті актори і режисери для створення нових ролей і вистав. В свій час в цьому театрі починали свою творчу діяльність такі відомі театральні діячі сучасності, як Роман Віктюк, Богдан Бенюк, Юрій Одинокий, Віталій Лінецький.
   Київський театр юного глядача створив унікальну трупу, актори якої спроможні однаково психологічно наповнено, талановито і яскраво створювати образи, як у дитячому, так і у дорослому репертуарі.
   На сьогоднішній день в репертуарній афіші театру понад 30 вистав, що репрезентують найдобірнішу класичну та сучасну літературу. Серед них: Вільям Шекспір, Пьер-Огюстен Бомарше, Лопе де Вега, Самуїл Маршак, Леся Українка, Іван Карпенко-Карий, Антон Чехов, Володимир Набоков, Астрід Ліндгрен, Ян та Ірина Златопольські, Ганс Христіан Андерсен, брати Грім, Марк Твен, Елеонор Портер.
   Театр на Липках – особливий театр, адже працює він для трьох вікових категорій. З ранку він гостинно відчиняє двері перед малюками, а ввечері показує вистави для молоді і дорослих.
 • ІгорКиевский академический театр на Липках
  Як відомо-все велике осмислюється на відстані. Вчора після вистави "Роман доктора" було двояке почуття-з одного . це гарна акторська робота кожного з виконавців в окремості ,а з іншого- незрозумілість загальної концепціі вистави, її фрагментарність. Але в цьому, мабуть, і полягає геніальність режисера (К.Дубінін),що глядачу не підноситься, так би мовити ,на блюдечці готова думка та філософія автора, а кожен повинен пропустити це через себе, по можливості уявити себе в ролі головного героя і тоді фрагментарність зникає, а чітко вимальовуються обриси полотна великого художника. У кожного глядача можуть виникнути власні асоціації, але особисто я провів аналогію з "Портретом Доріана Грея" О. Уальда.Тому, мабуть, і головну роль виконують по черзі два актори, щоб підкреслити його моральну деградацію. Пам"ятаєте вислів героя М. Етуша з відомого кінофільму "31 червня":"А чи відома вам формула, що все що існує в вашій уяві де-небудь у всесвіті існує реально?"
  Немає у всесвіті абстрактної Галатеї чи Венери Мілоської! Та-єдина і прекрасна, є відзеркаленням твого внутрішнього Всесвіту. І , якщо твій внутрішній Всесвіт вже не за Гегелем, а за Енштейном починає викривлюватися,то починає викривлюватися і відзеркалення твоєї Галатеї.Перший "шрам" на обличчі головного героя з"являється, коли він грубо та неуважно поводиться з дівчиною, що його кохає і вона з лагідного чарівного створіння перетворюється , власне, на те , що перетворюється( браво, Марина Кукліна!).
  Другий "шрам" пов"язаний з вибором кожного мужчини - або алкоголь, або жінка, третього не дано (браво, Олена Гончарова!)!
  Третій "шрам"- не будь з жінкою цинічним та не вибудовуй відносини з розрухунку. Жінки занадто чутливі створіння , відразу відчувають фальш і відповідають тим же(браво ,Ірина Руденко!)!
  Четвертий "шрам"- не перенось відносини з жінкою тільки в грошову площину, цим ти тільки більше принижуєш себе ані ж її(браво Інна Бєлікова!)!
  І ,врешті решт, ти отримуєш те , що мав отримати - своє точне відзеркалення(браво Анжеліка Гирич!). І нічого хапатися за дуельні пістолети, шукати винних, як в тому водевілі:"В зеркало себя ты посмотри- ты все поймешь, ты все увидишь сам!" Отже, чоловіки, кохайте жінок- вони того варті і будьте їх варті! Чудове продовження теми , піднятої в виставі "Обережно- жінки!", иільки в іншому жанрі - і це добре! Також подяка акторам , кого не згадав(Тамусяк,Коляденко та інші). Склад дуже збалансований і важко когось виділяти.
  Наостанок.Можливо,дійсно, Чехов,Островський,Гоголь повинні ставитися мовою оригіналу. Хоча, ту ж саму "Чайку" я з великим задоволенням дивився українською. Але, якщо це тенденція,вітер(чи смерч ) перемін з Банкової- Грушевського,то де мені через півроку-рік задовольняти свої етно-культурні потреби-купувати на суботу,неділю квитки на потяг та театр до Львова? Будемо сподіватися, що все обмежиться російською класикою. А. взагалі, дякую за прем"єри,будемо чекати нових. Успіхів!
  | 95.133.240.*
 • ІгорКиевский академический театр на Липках
  Два з половиною років тому,коли внучці виповнилося 3 роки,повели її вперше в ТЮГ на "Кицин дім".Ми з дружиною отримали не менше задоволення,аніж наша внучка,всі актори були дуже виразні,а особливо виділялися Киця-Загорська,Кіт-Войтенко,Півень-Михайличенко,Коза-Стежка і,само собою,Козел-Вілков.Поділилися своїми враженнями з працівниками театру,а вони порадили прийти ввечорі на "Ігри вночі",де буде грати Вілков,який нам так сподобався.Прийшли,
  ахнули і залишилися в ТЮГі назавжди,принаймі душею.Ми з дружиною щонайменше раз в неділю буваємо в київському театрі.Це і театр Франко,Театр на Лівому березі,"Сузір"я",оперета,Молодий театр.Там теж бувають непогані вистави,але такого куражу,як у ТЮГі,ми ніде не зустрічали.За цей час ми передивилися весь репертуар театру
  (не склалося тільки з "Ромео і Джульєта",але в наступному сезоні обов"язково підемо)."Ігри вночі" дивилися тричі всими складами(збираємось і вчетверте-це ,дійсно,раки!).Крім Вілкова відкрили для себе Марину Андрощук,Анатолія Сомика,
  Олену Гончарову.Ірину Стежку.Степаненка.Кошелєва,Мірошниченко.
  "Вовки та..."М.Михайличенка це також,так би мовити "пір душі". Вже дивилися двічі і йдемо 6.06 втретє.Важко виріщити в якому порядку розставляти акторів,щоб нікого не образити.
  В виставі,вважаю , немає ролей другого плану-Олександр Ярема,Марина Лях,Анатолій Сомик,Марина Андрощук(Анфуса Тихонівна з її".А",походкою,чепчиком просто умиляє!), Іоланта
  Пилипенко,Віктор Степаненко настільки відшліфували свої ролі,що вони не сприймаються як другорядні.Максим Михайличенко,як завжди , на висоті,а, що стосується Анжеліки Гирич,то після цієї вистави зрозуміли ,що за різнобарвністю.кількості відтінків,інтонацій їй в Києві рівних немає.А цей її діалог з Мариною Лях:"У меня есть план ,подруга.Сначала я с ним полюбезничаю..."-як пригадаєш,так хочеться знову посміхатися.
  Дуже сподобалася остання прим"єра вистави Ірини Стежки
  "Обережно- жІнки!" Відчувається тонка іронія розумної,талановитої жінки.актора та режисера зі своїми склавшимися поглядами та почерком.Потенціал Марини Андрощук та Людмили Загорської нам були відомі і раніше,
  зате ми відкрили для себе Костянтина Попудренка та Ірину Лановенко.Героїня Ірини Лановенко-це ,дійсно,"тропіки-в центрі давно таких не має"!Що стосується Попудренка,то окрім таланта ,він продемонстрував справжню мужність та витримку(чого варте тільки пролежати півгодини завернутому в покривало під палаючими софітами!).Ходили на виставу двічі,повели друзів,співробітників,збираємось ще. Тим більше-вистава прем"єрна,допрацьовується,кожного разу додається щось нове.І . останнє , зібрати та відселектувати таку сильну трупу.створити такий колектив,поставити такі вистави(багато з яких вистав , починаючи з якоїсь миті починають сприйматися як реальність. наприклад фінал "Поліанни" з Мариною Андрощук) можливо тільки під керівництвом видатного художнього керівника.Браво ТЮГ. браво Віктор Гирич !
  | 95.133.16.*
 • СВЕТЛАНАКиевский академический театр на Липках
  ЧАЙКА ХОРОШИЙ СПЕКТАКЛЬ. НО ВИЛКОВ ПРОСТО СУППЕР!!!! Можно узнать его мобильный??? Моя комната увешена его фото !!!! Настоящий мужчина. Прошу его телефон!!!
  | 82.144.198.*
 • Виктория.Киевский академический театр на Липках
  Хочу знать о ВИЛКОВЕ ВСЁ. ВОИСТИНУ НЕПРЕВЗАЙДЁННЫЙ АКТЁР. ШАМРАЕВ В ЧАЙКЕ 100:процентов попадание. Остальные слабы. ТРЕПЛЕВ СЛАБ. ТРИГОРИН ВООБЩЕ НИКАКОЙ.
  | 93.73.9.*
 • МаринаКиевский академический театр на Липках
  Вчера посмотрела "вкус мёда"!!! ЧАЙКОВСКАЯ И ВИЛКОВ ВЕЛИКОЛЛЕПНЫ. ВИЛКОВ НАСТОЯЩИЙ МАЧО.
  | 82.144.198.*
 • АНДРЕЙ.Киевский академический театр на Липках
  жлобство вашей касирши зашкаливает. УВОЛЬТЕ ЕЁ. ПОРТИТ ВСЁ ПРЕДСТАВЛЕНИЕ О ВАШЕМ ТЕАТРЕ.
  | 82.144.198.*
 • валерияКиевский академический театр на Липках
  можно узнать в каких ещё спектаклях играет господин А. ВИЛКОВ. ???
  | 93.73.9.*
 • ЛАРАКиевский академический театр на Липках
  Правда ВИЛКОВ ЕДИНСТВЕННЫЙ НА КОТОРОГО МОЖНО СМОТРЕТЬ И СЛУШАТЬ ЧАСАМИ. ИГРЫ В НОЧИ ЛУЧШАЯ РАБОТА ТЕАТРА. ВСЕМ НАДО У А. ВИЛКОВА УЧИТЬСЯ МАСТЕРСТВУ АКТЁРА!!!
  | 93.73.9.*
 • светаКиевский академический театр на Липках
  Вилков самый настоящий актёр театра. Берегите таких людей.
  | 93.73.9.*
 • ЕвгенияКиевский академический театр на Липках
  Огромное спасибо,всем актерам, из пьесы "Волки и овцы" за подаренные Вами эмоции!
  | 10.15.129.*
1 | 2 | |