Мамаєва Слобода: добавить событие
0 из 10
0 голос
0 1

галерея

Мамаєва Слобода

Киев, ул. Михайла Донця, 2
м. Шулявська, тр. 27, м. № 201, 232
(044) 361-98-48, (093) 872-48-70
10:00-18:00
Вход:  Платный
Кухня:  Украинская
   Неймовірно! Але факт! У центральній частині сучасного Києва розташоване мальовниче козацьке поселення XVII-XVIII ст. - "Мамаєва Слобода". В поселені відтворюється українська природа, архітектура та побут.
   
    В центрі архітектурного ансамблю, що нараховує 98 об’єктів, розташовується козацька триверха дерев’яна церква в ім’я Покрови Пресвятої Богородиці із дзвіницею, подібні до тих, що стояли на Запорозькій Січі в часи Богдана-Зиновія Хмельницького.
   
   Неподалік від церкви на узвищі серед невеликого поля пшениці видно вітряк - символ мирної хліборобської України. Далі над двома покритими очеретом, лілеями та лататтям озерами розташовуються садиби титаря, козаків-джур, козацького старшини, коваля із кузнею, гончаря із гончарною майстернею, ворожки, шинок єврея-крамаря, а також пасіка та водяний млин. Садиби складаються з різних за своїм господарським призначенням споруд: це комори, повітки, стайні, льохи, хліви, клуні, возовні тощо. Цей традиційний український краєвид доповнюється базарним майданом, управою та козацькою залогою.
   
   Використовуються об’єкти „Мамаєвої Слободи" методом відтворення живої історії. Всі об'єкти діючі. На теренах поселення відроджуються самобутні народні традиції, звичаї, обряди, забуті трудові навички та ремесела.